Kolejna podwyżka stawek ochrony fizycznej za:
00
dni
00
godzin
00
minut
00
sekund
Zmniejsz wydatki na ochronę
wykorzystując sprawdzone technologie
Firmy niepotrzebnie korzystające z usług ochrony fizycznej tracą setki tysięcy złotych rocznie.
Ochrona elektroniczna zwiększa bezpieczeństwo i zmniejsza koszty ochrony obiektów biznesowych nawet o 80%.
Zaprojektowane zgodnie z potrzebami obiektu, elektroniczne podzespoły scalone w jeden spójny system, mogą być stosowane w każdym rodzaju przedsiębiorstwa - od zakładów produkcyjnych, przez budynki biurowe, magazyny, aż po parkingi i farmy fotowoltaiczne.
Zaledwie jeden taki system, to odpowiednik całej grupy czujnych agentów ochrony, rozstawionych w każdym zakątku chronionego obiektu.
Działając nieprzerwanie, w pełnej gotowości i bez jakiegokolwiek zmęczenia - zapewnia stały, najwyższy poziom bezpieczeństwa za ułamek ceny alternatywnych rozwiązań.
Zobacz, jakie to proste
Otrzymasz nasze wsparcie w całym procesie wdrożenia wraz ze stałą usługą ochrony oraz 3-letnią gwarancją na cały system. Opowiedz nam jedynie, jakie są Twoje wymagania względem bezpieczeństwa firmy.
Spotkanie z doradcą
Na spotkaniu nasz doradca zapozna się z charakterystyką pracy Twojej firmy, obecnymi systemami zabezpieczeń oraz oczekiwaniami względem jej ochrony.
Projekt rozwiązań
Otrzymasz bezpłatny projekt, z którego dowiesz się które z rozwiązań będą dla Twojej firmy optymalne i jak dobrana przez nas technologia wpłynie na jej bezpieczeństwo oraz budżet.
Wdrożenie systemu
W ustalonym terminie wykonamy instalację wybranego rozwiązania, a nasze centrym monitorowania zadba o pełne bezpieczeństwo Twojego przedsiębiorstwa.
Co o wdrożonych systemach ochrony elektronicznej mówią nasi Klienci?
Bardzo nam zależało na zwiększeniu bezpieczeństwa naszej firmy w zakresie ochrony. Zmiana ochrony fizycznej na elektroniczną, czyli systemy założone i obsługiwane przez Deltarpime miały w tym swoją 100% zasługę.
Dzięki wdrożeniu rozwiązań świadczonych przez Deltaprime w końcu mamy kontrolę nad dostępem do różnych pomieszczeń tylko dla osób upoważnionych, ale też i pogląd na żywo do tego, co ma miejsce na zakładzie.
Deltaprime od 2020 roku pełni nadzór na monitoringiem wizyjnym całego zakładu. W tym okresie wprowadzonych zostało wiele innowacyjnych rozwiązań znacząco podnoszących poziom bezpieczeństwa oraz usprawniających pracę zakładu.
Inwestycja w systemy monitoringu wizyjnego szybko się zwróciła, a dzięki wolnym środkom przeznaczonym dotychczas na ochronę mogliśmy zainwestować w rozwój naszej firmy. Systemy okazały się być dobrym rozwiązaniem.
W 2020 r. zaufaliśmy firmie Deltaprime i powierzyliśmy jej swoje bezpieczeństwo podpisując kontrakt w zakresie ochrony. (...) Przyniosło to wymierne korzyści w postaci sporych oszczędności przy zachowaniu pełnej ochrony obiektu.
Oszczędności wynikające ze zmiany sposobu ochrony były motorem napędowym dla całego projektu. Po wdrożeniu okazało się jednak, że korzyści wynikające ze skuteczności rozwiązań stały się równie istotne co zmniejszenie kosztów.
Zamiana ochrony fizycznej na elektroniczną okazała się być strzałem w dziesiątkę. Odkąd posiadamy niezawodne systemy nie musimy się martwić, że w momencie pojawienia się zagrożenia zawini czynnik ludzki i zostanie ono niedostrzeżone.
Zostały u nas wdrożone nowatorskie systemy ochrony elektronicznej, dzięki którym usprawnionych zostało u nas wiele procedur w tym zakresie. Rozwiązania te nie mają sobie równych wśród tradycyjnych koncepcji ochrony.
Odpowiedzi na częste pytania oraz artykuły, które mogą Cię zainteresować:
-
Jaki jest koszt instalacji nowoczesnego monitoringu wizyjnego w firmie?
Koszt zakupu monitoringu dla małych obiektów
Ceny za system monitoringu dla małych obiektów, składający się przykładowo z 4 kamer i rejestratora z analityką obrazu wraz z jego montażem to zwyczajowo koszt rzędu 8-12 tysięcy złotych netto, który może skutecznie ochronić obiekt wolnostojący na niewielkiej działce o powierzchnii w okolicach 1000 m2.
Koszt zakupu monitoringu dla średniej wielkości obiektów
Dla obiektów, które wpisują się w średniej wielkości zakłady produkcyjne, stawki za kompletny system monitoringu wizyjnego, często zintegrowanego z innymi systemami, tj. kontrolą dostępu, automatyzacją wjazdów i systemem alarmowym to koszt rzędu 40-80 tysięcy złotych netto.
Koszt zakupu monitoringu dla dużych obiektów
Duże i rozległe obiekty, wcale nie muszą być proporcjonalnie najdroższe we wdrożeniu monitoringu wizyjnego względem zakładów średniej wielkości, gdyż ich dozór może być zrealizowany w oparciu o kamery termowizyjne. Stąd sumaryczna cena za system, który pokrywa dużą powierzchnię terenu może również rozpoczynać się już od 50 tysięcy złotych.
Wysoka opłacalność inwestycji w system ochrony elektronicznej
Mimo wysokości powyższych kwot, inwestycja w system zwyczajowo zwraca się już w pierwszym roku korzystania, gdyż średnie stawki ochrony fizycznej, sięgają miesięcznie 29 tys. złotych, dając przeszło 348 tys. złotych rocznie.
Warto zwrócić uwagę, że koszt wdrożenia monitoringu wizyjnego zależy nie tylko od specyfiki obiektu, ale również od rodzaju wybranych kamer i systemu analityki obrazu oraz ilością integracji z innymi systemami zabezpieczeń, t.j. kontrolą dostępu, systemem alarmowym, czy PPOŻ.
Korzyści wynikające z eliminacji stałych kosztów osobowych oraz podniesienia poziomu bezpieczeństwa są często kluczowe dla inwestycji w rozwiązanie oparte na monitoringu wizyjnym.
Chętnie odpowiemy na dodatkowe pytania lub przygotujemy dokładną kalkulację w oparciu o konkretne potrzeby nieruchomości. -
Które z obowiązków agenta ochrony można zastąpić technologią?
Poznaj częste obowiązki agenta ochrony, które można w prosty sposób zastąpić technologią. Każde z poniższych rozwiązań przynosi korzyści zarówno w postaci oszczędności, jak i zwiększenia poziomu bezpieczeństwa oraz kontroli.
Dozór i obchody po obiekcie można zastąpić nowoczesnym monitoringiem wizyjnym
Tradycyjne patrole i obchody realizowane przez ochroniarzy można z powodzeniem zastąpić nowoczesnym systemem monitoringu wizyjnego z analityką obrazu podpiętego do centrum monitorowania wybranej agencji ochrony.
Działanie tego systemu opiera się na ciągłej analizie obrazu z kamer przez system analityki obrazu, który alarmuje (zależnie od wybranego typu analityki) o zidentyfikowaniu zagrożenia tj. wtargnięcie, pożar, bójka, czy wandalizm.
Alarm ten jest przesyłany do centrum monitorowania agencji ochrony, gdzie zostaje następnie obsłużony przez operatora. Operator weryfikuje zasadność alarmu i podejmuje stosowne czynności, które umożliwiają jak najszybszą neutralizację zagrożenia.
Obchody po obiekcie mogą być zastąpione przez tzw. wideoweryfikacje, czyli sprawdzenie każdego z widoku kamer przez operatora centrum monitorowania. Pozwala to na większą kontrolę obiektu i wychwycenie nieporządanych zdarzeń wykraczających poza zakres ustawionych analityk obrazu.
Jeden system nowoczesnego monitoringu wizyjnego z powodzeniem zastępuje cały zespół agentów ochrony, którzy musieliby być rozstawieni w każdym zakątku firmy.
Obsługa szlabanuAutomatyzacja otwierania szlabanów to kolejny krok w kierunku oszczędności, zwiększenia wygody i efektywności ruchu kołowego w firmie.
Nowoczesne systemy z kamerami rozpoznającymi numery rejestracyjne (ANPR) pozwalają na automatyczne otwieranie szlabanu dla pojazdów uprawnionych do wjazdu, eliminując konieczność fizycznej obecności ochroniarza.
Dodatkowo istnieje możliwość zapisywania historii wjazdów i wyjazdów, co pozwala na pełną kontrolę i archiwizację ruchu na terenie obiektu.
Kontrola ruchu pieszegoZarządzanie ruchem pieszym, podobnie jak kołowym, można w pełni zautomatyzować. Kamery z funkcją analizy obrazu potrafią wykrywać obecność osób i monitorować ich przemieszczanie się, a zintegrowane systemy kontroli dostępu zapewniają uprawnionym osobom bezpieczne przechodzenie przez wyznaczone bramki czy drzwi.
Gospodarka kluczyRównież w zakresie gospodarki kluczami technologie z łatwością zastępują manualne zarządzanie. Elektroniczne depozytory kluczy, pozwalają na pełną kontrolę nad obiegiem kluczy, rejestrując każdy ich pobór oraz zwrot, jak również umożliwiają wzbudzenie alarmu w przypadku braku jego oddania w wyznaczonym przez administratora czasie.
System ten zapewnia pełną kontrolę nad użytkowaniem kluczy, co znacząco podnosi poziom bezpieczeństwa i redukuje ryzyko zagubienia, jak i nieautoryzowanego dostępu.
-
Co jeżeli chcę pozostawić agenta ochrony w godzinach pracy zakładu?
Jeśli chcesz pozostawić agenta ochrony na obiekcie np. w ciągu dnia, ponieważ realizuje on dla Twojej firmy takie obowiązki jak kontrola osobista pracowników, weryfikacja załadunku transportu kołowego, odśnieżanie czy inne prace gospodarcze, wdrożenie ochrony elektronicznej może nadal okazać się bardzo efektywne kosztowo dla Twojej firmy.
Ochrona hybrydowa, czyli połączenie ochrony fizycznej i systemów monitoringu, zapewnia pełne bezpieczeństwo, oszczędności i brak konieczności wdrożenia bardziej rozbudowanych systemów zabezpieczeń.
W ciągu dnia agent na miejscu może na bieżąco reagować na sytuacje, interweniować w przypadku zagrożenia, a także wykonywać codzienne obowiązki. Natomiast monitoring wizyjny, połączony z systemem alarmowym, pozwala dodatkowo nadzorować całą strefę obwodową obiektu, a poza godzinami pracy firmy - przejmuje całościową odpowiedzialność za ochronę obiektu przed incydentami bezpieczeństwa, tj. wtargnięcie, pożar, czy wandalizm.
Dzięki takiej kombinacji uzyskujesz elastyczność i skuteczność ochrony, a także znaczne zmniejszenie kosztów stałych ochrony przedsiębiorstwa. -
Ile mogę zaoszczędzić wdrażając ochronę elektroniczną?
Wdrożenie ochrony elektronicznej może przynieść znaczne oszczędności, zmniejszając koszty stałe nawet o 85% w porównaniu do tradycyjnej ochrony fizycznej.
Dokładne oszczędności zależą od kilku czynników, takich jak: obecna liczba godzin pracy agentów ochrony na obiekcie, ich zakres obowiązków, a także koszt zakupu systemu ochrony elektronicznej i opłaty abonamentowej za usługę monitoringu wizyjnego, która może częściowo lub całkowicie zastąpić pracę ochroniarzy.
Dzięki technologii można ograniczyć liczbę godzin pracy agentów ochrony lub przejąć część ich zadań za pomocą automatycznych systemów, co redukuje koszty związane z wynagrodzeniami i zasobami ludzkimi. Dodatkowo systemy elektroniczne mogą obniżyć ryzyko strat oraz koszty związane z incydentami, co dodatkowo zwiększa oszczędności.
Przykład:
Obiekt, który korzysta z ochrony fizycznej całodobowo (ok. 732 godziny miesięcznie) z jednym agentem ochrony na stawce ~37 zł/h, generuje roczny koszt około 325 tysięcy złotych. Po trzech latach wydatki na ochronę fizyczną wyniosą blisko 1 milion złotych.
W wielu przypadkach taki obiekt można zabezpieczyć za pomocą ochrony elektronicznej, której koszty rozkładają się na:
- jednorazowy zakup systemu ochrony elektronicznej: 40–80 tysięcy złotych
- abonament za monitoring wizyjny i konserwację systemu: 3–7 tysięcy złotych miesięcznie, co daje 36–84 tysiące złotych rocznie.
Koszt ochrony elektronicznej przez trzy lata wyniesie od 148 do 332 tysięcy złotych, uwzględniając zakup systemu.
Porównując te dwa modele, ochrona elektroniczna może wygenerować oszczędności na poziomie od 660 do 850 tysięcy złotych w ciągu trzech lat.Jeżeli chcesz dowiedzieć się ile Twoja firma może dokładnie zaoszczędzić na wdrożeniu ochrony elektronicznej - uzupełnij poniższy formularz, a nasz doradca przygotuje dla Ciebie projekt wraz z prognozą oszczędności:
Zastanawiasz się, czy ochrona elektroniczna sprawdzi się również w Twojej firmie?
Szybką i rzetelną odpowiedź otrzymasz podczas bezpłatnej konsultacji online z naszym ekspertem ds. ochrony elektronicznej.
Jeżeli zechcesz, wykona dla Ciebie niezobowiązujący projekt systemu ochrony Twojej firmy wraz z opisem jego działania i prognozą oszczędności wynikającą z jego wdrożenia.
Chroń Twój biznes technologią, która zapewni mu najwyższy poziom bezpieczeństwa i niski koszt usługi.