fbpx

Ochrona fizyczna
uzupełniona o sprawdzone
technologie

Co możemy
dla Ciebie
zrobić?

Spodziewasz się pod koniec roku kolejnego wzrostu stawki za ochronę i wiesz, że oprócz uszczuplenia Twojego budżetu nic więcej się nie zmieni?

Dostrzegasz gołym okiem, że firma ochroniarska tnie koszty w obszarach, w których nie powinna?

Od czasu wprowadzenia agencji ochrony nie usłyszałeś ani jednej propozycji na zwiększenie efektywności usługi?

TO DO LIST

Zaproponujemy usprawnienie procesów ochrony zmniejszając w ten sposób Twoje nakłady finansowe przeznaczane na bezpieczeństwo.

Dobierzemy agentów, których kwalifikacje będą odpowiadać zleconym zadaniom oraz specyfice Twojego przedsiębiorstwa.

Zadbamy o wizerunek posterunku ochrony, tak aby stał on się reprezentatywną wizytówką Twojej firmy.

Ochrona fizyczna może być efektywna

Rozumiemy, że do niedawna korzystanie z tej formy ochrony było relatywnie tanim i prostym sposobem na zabezpieczenie przedsiębiorstwa. Firma ochroniarska zatrudniała agentów do wykonywania wszystkich, nawet najdrobniejszych zadań, a wartość faktury w przypadku ochrony całodobowej rzadko kiedy przekraczała sześć tysięcy złotych. Jednakże coroczne wzrosty stawek, a z drugiej strony rozwój technologii, skutecznie i nieodwracalnie odwrócił ten trend.

Dziś, kiedy ta sama usługa to już wydatek rzędu co najmniej szesnastu tysięcy złotych, usprawnienie procesów ochrony, np. poprzez wykorzystanie technologii jest koniecznością. Nie tylko z punktu widzenia zwiększenia poziomu bezpieczeństwa, ale również z uwagi na efektywne zmniejszenie nakładów finansowych przeznaczanych na ochronę.

Stworzona przez nas marka ochrony fizycznej – Proxima Security, skutecznie realizuje ten cel zapewniając bezpieczeństwo na obiektach, których poziom skomplikowania zadań wymaga zaangażowania czynnika ludzkiego.

Poczuj się bezpiecznie

Mamy doświadczenie na
wszystkich kategoriach obiektów.
Chronimy zakłady produkcyjne,
magazyny, parki logistyczne,
budynki biurowe, osiedla
mieszkaniowe, budowy
oraz obiekty handlowe.

Nasi kierownicy ds. ochrony
wykonują co najmniej 6 wizyt
kontrolnych w miesiącu na
każdym posterunku ochrony,
z których otrzymasz szczegółowy
raport wprost na swoją skrzynkę
mailową.

Dział ochrony fizycznej w naszej
firmie to łącznie ponad 120 lat
doświadczania zebranego na
ponad 400 ochranianych
obiektach, które będą pracować
dla bezpieczeństwa Twojego
przedsiębiorstwa.

Zaufali nam

Poznaj nasze stawki ochrony fizycznej na rok 2023

Przygotowaliśmy dla Ciebie prosty i intuicyjny kalkulator stawek ochrony fizycznej na 2023 rok. Wprowadź podstawowe dane dotyczące wymiaru ochrony, swoich preferencji PFRON i poznaj stawkę dopasowaną do potrzeb Twojego przedsiębiorstwa.

Wymiar ochrony fizycznej:

- +

Parametry usługi

Szacowana oferta

Styczeń - czerwiec 2023:

Stawka bazowa
za godzinę:

0,00

Stawka uwzględniająca ulgę PFRON w wysokości 50% za godzinę:

0,00

Lipiec - grudzień 2023:

Stawka bazowa
za godzinę:

0,00

Stawka uwzględniająca ulgę PFRON w wysokości 50% za godzinę:

0,00

Dowiedz się więcej

Na naszym blogu przeczytasz o dobrych praktykach organizacji ochrony, najnowszych nowinkach technologicznych oraz zapoznasz się z recenzjami i rankingami poszczególnych rozwiązań.

Poznaj odpowiedzi na najczęściej zadawane pytania

Jak wygląda proces przejścia ochrony i czy zakłóci on pracę mojej firmy?

Pierwszym krokiem jest umówienie spotkania "roboczego", podczas którego na podstawie wcześniej opracowanej agendy, omówione zostaną wszelkie szczegóły związane z ochroną obiektu. Po spotkaniu sporządzona zostanie szczegółowa instrukcja ochrony, zawierająca wytyczne oraz procedury. Przed terminem rozpoczęcia usługi, załoga dobrana pod kątem pożądanych cech, odzwierciedlających Twoje wymagania, zostanie drobiazgowo przeszkolona. Takie podejście zagwarantuje brak jakichkolwiek zakłóceń w funkcjonowaniu firmy podczas przejścia. Ponadto, w pierwszym okresie współpracy, oprócz stałej obecności kierownika ochrony, dodatkowo oddelegowujemy zaufanych i doświadczonych agentów, którzy stanowić będą wsparcie dla nowej części załogi.

Czy macie możliwość udzielenia ulgi na PFRON i w jakiej wysokości?

Tak. Mamy możliwość udzielenia oraz zagwarantowania w umowie nawet 50% ulgi na PFRON (stan na wrzesień 2022). Co jest niezwykle ważne - zrobimy to z zachowaniem pełnej sprawności agentów ochrony.

Jak szybko możecie objąć obiekt ochroną fizyczną?

Okres przygotowania do objęcia obiektu ochroną to zwykle około 2 tygodni. Jest to czas potrzebny na przeprowadzenie rekrutacji, zamówienie indywidualnego umundurowania dla załogi i zgromadzenie niezbędnego sprzętu. Oczywiście jeśli jest konieczność szybszego wprowadzenie ochrony, to ze względu na szerokie zasoby kadrowe, możemy wprowadzić ochronę w przeciągu paru godzin.

Jakie umundurowanie otrzymają od Was agenci ochrony?

Dysponujemy paroma wzorami umundurowania, jednakże w sporej mierze pozostawiamy ten wybór naszym klientom. Możemy zapewnić załodze mundury reprezentacyjne (np. dla mężczyzn garnitury) lub tzw. bojowe. Najistotniejszą kwestią w zakresie umundurowania agentów jest to, że otrzymują oni od nas parę kompletów, dzięki czemu są zawsze kompletnie wyposażeni do służby, niezależnie od pory roku.

Jakim wyposażeniem dysponują agenci na posterunku ochrony?

Wyposażamy agentów we wszystkie urządzenia niezbędne do zapewnienia bezpieczeństwa danego obiektu. Lista wyposażenia zostanie przed objęciem obiektu ochroną, szczegółowo omówiona i ustalona. Podstawowe wyposażenie to latarki, książki ewidencyjne, gaz łzawiący, urządzenie obchodowe oraz telefon. Dodatkowo agentów wyposażyć możemy w alkomat, ręczny detektor metali, losomat oraz zestaw łączności radiowej w przypadku obiektów z większą obsadą. Możemy również wyposażyć posterunek w elektroniczne książki ochrony, komputer, czy system do zarządzania gośćmi jak i przeprowadzenia szkolenia z bhp.

W jaki sposób kontrolujecie wykonywanie powierzonych czynności przez agentów ochrony?

Nadzór nad prawidłowym wykonaniem usługi, każdorazowo sprawuje dwóch kierowników. Weryfikują oni dokumentację, przeprowadzają szkolenia oraz wykonują systematyczne, niezapowiedziane kontrole o różnych porach. Są oni do dyspozycji 24 godziny na dobę, 7 dni w tygodniu. Podobnie jak nasze Centrum Monitorowania, które natychmiastowo reaguje na wszelkie sygnały pochodzące z systemu obchodowego. Dodatkowo na każdym naszym posterunku zainstalowana jest kamera - nasi operatorzy w Centrum Monitorowania dokonują zdalnej weryfikacji pracy agentów.

Jaki mam wpływ na dobór załogi?

Wieloletnie doświadczenie w prowadzeniu rekrutacji agentów ochrony na obiekty o bardzo zróżnicowanej specyfice, pozwala nam odpowiednio dobrać skład załogi. Dokładamy wszelkich starań, aby zatrudnić odpowiednich pracowników i tym samym ograniczyć ryzyko rotacji. Częstą praktyką jest, że przedstawiamy wyselekcjonowanych kandydatów naszym klientom i po uzyskaniu ich akceptacji ostatecznie kompletujemy załogę.

Ilu godzinne są zmiany agentów ochrony?

Długość zmian uzależniona jest od wymiaru ochrony danego obiektu. Najczęściej, w przypadku ochrony całodobowej, zmiany agentów trwają 12 godzin. Jeżeli obiekt wymaga jedynie ochrony, np. w godzinach od 17:00 do 7:00 rano dnia następnego, wówczas dopuszczamy wydłużone zmiany do 14 godzin. Nie praktykujemy dłuższych zmian, tym bardziej trwających po 24 godziny.

Jak wygląda przeszkolenie agentów ochrony?

Prowadzimy cztery typy szkoleń dla naszych agentów. Szkolenie ogólne z metod sprawowania ochrony, obiektowe z procedur obowiązujących na danym posterunku, szkolenie z udzielania pierwszej pomocy oraz szkolenia specjalistyczne odpowiednie dla danego obiektu jak, np. z obsługi systemów ppoż, psim oraz bms.

Jaki jest obszar Waszego działania?

W zakresie usług ochrony fizycznej, na tę chwilę działamy na terenie Polski południowej. Zasięgiem obejmujemy cały obszar na południe od linii Poznań - Warszawa.

Ochrona fizyczna – agenci ochrony

Ochrona fizyczna osób wciąż należy do popularnych sposobów ochrony ludzi i mienia. Coraz częściej uzupełniają ją jednak nowoczesne systemy bezpieczeństwa bazujące na ochronie elektronicznej. Co warto wiedzieć o tym rozwiązaniu? Kiedy się sprawdzi? Odpowiadamy!

Obecność umundurowanych ochroniarzy to częsty widok zwłaszcza w różnego typu obiektach użyteczności publicznej czy zakładach pracy. Ochrona fizyczna osób i mienia wciąż cieszy się dużym zainteresowaniem. Przed podjęciem decyzji dotyczących zasad współpracy z agencją ochrony, warto rozważyć dostępne opcje i dobrać je do specyfiki konkretnego obiektu oraz indywidualnych oczekiwań.

Ochrona fizyczna osób i mienia – na czym polega?

Bezpośrednia ochrona fizyczna zakłada zaangażowanie pracowników firmy ochroniarskiej w miejscu wskazanym przez klienta, czyli np. ochranianej nieruchomości, czy na terenie należącym do przedsiębiorstwa lub jego najbliższego otoczenia.

Ich podstawowym zadaniem jest bezpośrednio chronić osoby lub mienie, np. przed ryzykiem włamania, dewastacji, czy kradzieży towarów. Mogą także zajmować się ustalaniem tożsamości osób przebywających na ochranianym obszarze. Pracownicy ochrony w przypadku stwierdzenia zagrożenia mogą przystąpić do interwencji prowadzącej do ujęcia sprawców.

Ochrona fizyczna coraz częściej wspierana jest przez nowoczesne systemy elektroniczne, które aktywnie wspierają pracę agentów ochrony. Dzięki elektronicznym rozwiązaniom agenci niezwłocznie informowani są o pojawieniu się sytuacji, które mogą zagrażać bezpieczeństwu. Poprzez uzyskanie natychmiastowo informacji mogą w porę podjąć skuteczną interwencję, neutralizując potencjalne zagrożenie.

Czym jest ochrona fizyczna?

Ochrona fizyczna osób i mienia obejmuje ogół działań mających zapewnić bezpieczeństwo wskazanym ludziom lub obiektom. Zakłada konieczność przebywania przez wykwalifikowanych ochroniarzy na wskazanym terenie i pełnienia przez nich np. służb patrolowych, czy kontrolowania uprawnień pojazdów do poruszania się po wskazanym terenie.

Środki ochrony fizycznej nie tylko mogą, ale wręcz muszą współgrać z nowoczesnymi rozwiązaniami technologicznymi. W dzisiejszych czasach podstawą jest inteligentny system bezpieczeństwa dostosowany do indywidualnych czynników, który opiera się przede wszystkim na monitoringu wizyjnym.

To rozwiązanie pozwala efektywnie przeciwdziałać włamaniom, czy dewastacji mienia. Wprowadzenie rozwiązań elektronicznych umożliwi zmniejszenie składu osobowego agentów ochrony. Dzięki elektronice będą mogli, np. obserwować monitoring, zamiast chodzić po omacku po terenie „szukając” potencjalnych zagrożeń. Dzięki temu comiesięczne koszty zatrudnienia agentów zmniejszą się.

Kiedy warto skorzystać z ochrony fizycznej?

O ochronie osób i mienia powinni przede wszystkim pomyśleć przedsiębiorcy, którzy chcą w odpowiedni sposób zabezpieczyć majątek działalności gospodarczej, niezależnie od profilu działalności firmy. Fizyczna ochrona może także działać prewencyjnie, redukując ryzyko wystąpienia takich zdarzeń jak włamanie, kradzież, czy akty wandalizmu. Często wpływa także pozytywnie na prestiż przedsiębiorstwa.

Wybierając firmę zajmującą się ochroną, warto zwrócić uwagę przede wszystkim na jej kompetencje i doświadczenia w realizacji projektów z zakresu wdrażania systemów bezpieczeństwa. Nowoczesne zabezpieczenia elektroniczne są w stanie nie tylko zastąpić pracowników, pozwalając na osiągnięcie wysokiego poziomu bezpieczeństwa, ale również zredukować koszty nawet o 80%.