Ochrona elektroniczna
– monitoring wizyjny

Sprawdź ile możesz zaoszczędzić

Wypełnij formularz poniżej, skontaktujemy
się z Tobą w celu umówienia spotkania  Poznaj

  Główne korzyści
  ochrony elektronicznej

  Najskuteczniejszy system
  ochrony dla małych i średnich przedsiębiorstw

  Niższe koszty ochrony
  nawet o 80%

  Stały monitoring
  całego obiektu

  Dedykowane rozwiązanie
  - Indywidualna analiza potrzeb.

  Natychmiastowa reakcja
  na zdarzenia.

  Zobacz

  Prezentacja systemu

  Chcesz, aby Twoja firma była bezpieczna całą dobę?
  Zatrudniłeś już firmę ochroniarską ale odnosisz wrażenie, że nie do końca wygląda to tak jak Ci obiecano?

  Coroczne podwyżki stawek nijak nie przekładają się na usługę a wręcz wygląda ona coraz gorzej?
  Mamy dla Ciebie rozwiązanie – zamień ochronę fizyczną na elektroniczną!


  Teraz, myśląc o oszczędnościach, nie musisz już szukać żadnych kompromisów.
  Nasze rozwiązanie przenosi bezpieczeństwo i ochronę każdego obiektu na zupełnie inny poziom.

  Jest kompleksowe, elastyczne, a co najważniejsze – gwarantuje zmniejszenie kosztów już w pierwszym miesiącu. To krok, który zapewni pełną i bezkompromisową ochronę Twojej firmie.

  Nasi klienci oszczędzają setki tysięcy złotych rocznie na ochronie przeznaczając te środki na rozwój swojego biznesu nie martwiąc się o bezpieczeństwo.

  Odkryj

  Systemy wykraczające poza możliwości
  agentów ochrony

  Nasze systemy bezpieczeństwa oferują inteligentne rozwiązania, które umożliwiają całkowite zautomatyzowanie obsługi ochrony obiektu. Zapoznamy się z potrzebami Twojej firmy a następnie w oparciu o wieloletnie doświadczenie zaprojektujemy system który nie tylko je spełni ale zrobi też znacznie więcej. Zobacz co potrafimy:

  Wybierz

  Procedury postępowania
  gwarancją bezpieczeństwa

  W momencie, w którym nasz system otrzymuje sygnał do działania, uruchamiane są ściśle określone procedury. Gdy w grę wchodzi bezpieczeństwo, nie ma czasu ani miejsca na jakąkolwiek improwizację. Każda nasza decyzja, każde działanie przebiega według ściśle określonych procedur. Są one jasne i czytelne. Każdy nasz klient ma do nich pełen wgląd. Te wytyczne określają wszystkie akcje podejmowane przez naszych operatorów, jak również przez systemy komputerowe zarządzające ochroną obiektów.

  Działania podejmowane przez naszych operatorów dzielimy na trzy kategorie:

  Reakcja

  wszystkie czynności podejmowane w skutek otrzymanego sygnału takie jak: video weryfikacja otrzymanych sygnałów alarmowych, powiadamianie dla sygnałów informacyjnych, niwelacja zagrożeń przy pomocy systemów nagłośnienia, podejmowanie interwencji przy pomocy patroli interwencyjnych, powiadamianie służb publicznych takich jak policja, straż pożarna.

  Prewencja

  wszystkie działania mające na celu zapewnienia ciągłości ochrony obiektu, jednakże nie podejmowane wskutek otrzymania jakiegokolwiek sygnału. Do działań prewencyjnych zaliczamy między innymi: video patrole prowadzone dla uzgodnionych widoków kamer czy też testy poprawności działania całego systemu prowadzone w trybie ciągłym.

  Procedury dodatkowe

  pozostałe czynności wykonywane przez operatorów nie związane bezpośrednio z
  bezpieczeństwem obiektu. Przykładami procedur dodatkowych może być przyjmowanie dostaw, obsługa śluz czy też lokalizacji zdalnych.

  Skrupulatnie przetestowaliśmy w działaniu wszystkie nasze procedury. Są one szczelne i trzymamy się ich w 100%. Dotarliśmy do samego sedna każdej operacji. Zmarginalizowaliśmy ryzyko występowania jakichkolwiek błędów. Stworzyliśmy w pełni koherentny system, który gwarantuje wzorowe i kompletne wykonanie każdej naszej usługi.

  Skuteczność

  Centrum Monitorowania
  - najważniejszy element ochrony elektronicznej

  Automatyzacja – tak, ale nie za wszelką cenę. Prawidłowe funkcjonowanie systemu w celu zapewnienia realnej ochrony wymaga też nadzoru ze strony człowieka. System zlokalizowany na obiekcie stanowi tylko i wyłącznie połowę całości oferowanego rozwiązania.

  Drugą połową – sercem systemu – jest Centrum Monitorowania (DMC). Sposobem na zapewnienie zarówno ciągłości pracy DMC jak i bezpieczeństwa przechowywanych przez nas danych było ulokowanie go w najnowocześniejszym ośrodku Data Center w kraju. Rozwiązanie to stało się odpowiedzią na szereg trudności oraz wyzwań stawianych przez nas samych na drodze do osiągnięcia najwyższej jakości świadczonych usług.

  Poniższe parametry środowiska w jakim pracuje Centrum Monitorowania stanowią tylko namiastkę wszystkich zalet naszego rozwiązania.

  Lokalizacja

  usytuowanie poza strefą przemysłową na wzniesieniu 308 m n.p.m. poza strefą zalewową. W budynkach znajduje się system gaszenia oraz zapobiegający rozprzestrzenianiu się pożaru wykorzystujący środek gaśniczy Inergen. Budynek wyposażone w dwie, niezależne drogi dojazdowe i ewakuacji.

  Bezpieczeństwo energetyczne

  zasilanie w modelu 4 x 2, czyli dwie linie zasilania, dwie niezależne fizycznie drogi, dwóch różnych dostawców, dwa Główne Punkty Zasilające (GPZ). Dodatkowo zasilanie UPS w redundancji 2N oraz agregaty prądotwórcze w redundancji N+1 z gwarancją zasilania na bazie ciągłych dostaw paliwa.

  Bezpieczeństwo łączności

  sieć telekomunikacyjna z czterema niezależnymi wielowłóknowymi łączami światłowodowymi, zestawionymi z trzech różnych kierunków. Węzły operatora klasy Tier 1 - Level3 oraz szereg krajowych operatorów telekomunikacyjnych (Orange, ATM, Netia, GTS, Exatel, Play, 3S, TP S.A.).

  Skrupulatnie przetestowaliśmy w działaniu wszystkie nasze procedury. Są one szczelne i trzymamy się ich w 100%. Dotarliśmy do samego sedna każdej operacji. Zmarginalizowaliśmy ryzyko występowania jakichkolwiek błędów. Stworzyliśmy w pełni koherentny system, który gwarantuje wzorowe i kompletne wykonanie każdej naszej usługi.

  Słuszny wybór

  Ochrona techniczna vs. Ochrona fizyczna

  Ochrona elektroniczna
  – monitoring wizyjny
  Ochrona fizyczna
  Koszt miesięczny 5 000 zł – 6 000 zł
  Czytaj więcejKoszt miesięcznej ochrony w abonamencie z uwzględnieniem obsługi oraz systemu opartego o termowizję i analitykę obrazu.
  Zakup systemu + abonament.
  Średnia cena systemu:
  80.000-120.000 zł netto
  Abonament za obsługę:
  2.000-3.500 zł netto
  17 532 zł
  Czytaj więcejJeden agent ochrony całodobowo przy średniej stawce rynkowej w 2021 roku na
  poziomie 24,00 zł netto za roboczogodzinę
  Koszt po 4 latach 220 000 zł
  Czytaj więcejKoszt łączny (system+abonament)
  1 005 494,14 zł
  Czytaj więcejKoszt łączny przy uwzględnieniu corocznych podwyżek stawki
  Oszczędność po 4 latach 785 494,14 zł 0 zł
  Rodzaj ochrony Ochrona aktywna Tylko prewencja
  Czas ochrony Ochroną ciągła
  Czytaj więcejOd użytkownika zależy uzbrojenie i rozbrojenie systemu
  Ochrona wg. grafików
  Czytaj więcejKonieczność zapewnienia agentów ochrony, brak elastyczności
  Skuteczność Najwyższa
  Czytaj więcejSystem działa w każdym zakątku obiektu, zarówno wewnątrz jak i na zewnątrz. System nie robi sobie przerw na papierosa, nie wychodzi do toalety, nie śpi, nie ogląda filmów, nie gra w gry i nie spożywa alkoholu na służbie
  Ograniczona
  Czytaj więcejAgent ochrony widzi tylko tyle ile widać z pomieszczenia ochrony. Nawet jeśli ma podgląd do kamer to nie jest w stanie w pełnym skupieniu obserwować ich wszystkich w trybie ciągłym. Kiedy wychodzi na obchód znajduje się w jednym miejscu w
  jednym czasie nadzorując tylko mały fragment chronionego obiektu.
  Materiał dowodowy Trwały
  Czytaj więcejCiągły zapis z kamer, logi systemów zapewniają niepodważalny materiał dowodowy wszelkich zdarzeń.
  Ograniczony
  Czytaj więcej Zeznania agenta ochrony lub ich w brak w przypadku niewykrycia zdarzenia.
  Podatność na sabotaż Znikoma
  Czytaj więcejSystem zabezpieczony przed zanikiem zasilania oraz zanikiem łączności. Cechuje się wysoką odpornością w zakresie cyberbezpieczeństwa oraz fizycznego sabotażu – natychmiastowa reakcja na każde zdarzenie.
  Olbrzymia
  Czytaj więcej Pomijając możliwość obezwładnienia agenta ochrony można w łatwy sposób (np. rozmową) rozproszyć jego uwagę podczas gdy w innej części chronionego obiektu dochodzić będzie do zdarzenia. W wielu przypadkach wystarczy krótkotrwała obserwacja aby poznać nawyki i słabe strony agenta ochrony które w następnej kolejności można wykorzystać do wtargnięcia niezauważonym do chronionego obiektu.
  Dokumentacja Cyfrowa
  Czytaj więcejSystemy tworzą dokumentację cyfrową (zapis wideo, ewidencje, bazy danych, logi) o wartości znacznie przewyższającej dokumentację papierową.
  Papierowa
  Czytaj więcejDokumentacja papierowa o znikomej wartości częstokroć tworzona w sposób mało dokładny.
  Zakres obowiązków Duży
  Czytaj więcejPrzy użyciu odpowiednich technologii jesteśmy w stanie wykonać większość czynności agentów ochrony dokładniej, precyzyjniej i efektywniej. Niestety nie odśnieżymy podjazdu i nie pozamiatamy chodnika.
  Duży – wątpliwej jakości
  Czytaj więcejSpore ryzyko uchybień w wykonywanych procedurach oraz wystąpienia zjawiska “przymykania oka” na niektóre czynności. Agent ochrony może jednak odśnieżyć podjazd i pozamiatać chodnik.
  Czas reakcji Natychmiastowy
  Czytaj więcejReakcja natychmiastowa na wszelkie zdarzenia systemowe (alarmy, sabotaże, awarie).
  Po fakcie
  Czytaj więcejReakcja po fakcie np. kiedy agent ochrony nie zauważy problemu lub gdy postanowi go zignorować. Słaby przepływ informacji (ścieżka służbowa).
  Prestiż rozwiązania Wysoki Bardzo często pozostawiający
  wiele do życzenia
  Oszczędność

  Oblicz ile Ty możesz zaoszczędzić dzięki naszym usługom

  Wymiar ochrony fizycznej:
  Field is required!
  Wpisz własną liczbę godzin
  Zbyt niska liczba roboczogodzin. Skontaktuj się z nami i sprawdź co możemy Ci zaoferować
  Twoja stawka za 1 roboczogodzinę ochrony fizycznej:
  Podana stawka za roboczogodzinę poniżej kosztu zatrudnienia. Minimalna stawka to 19 zł
  Miesięcznie na ochronę fizyczną wydajesz:0.00
  Field is required!
  W 4 lata na ochronę fizyczną wydasz:0.00
  Field is required!
  Miesięcznie zaoszczędzisz:0.00
  Field is required!
  W 4 lata na ochronie zaoszczędzisz:0.00
  Field is required!
  Wymiar ochrony fizycznej:
  Field is required!
  Wpisz własną liczbę godzin
  Zbyt niska liczba roboczogodzin. Skontaktuj się z nami i sprawdź co możemy Ci zaoferować
  Twoja stawka za 1 roboczogodzinę ochrony fizycznej:
  Podana stawka za roboczogodzinę poniżej kosztu zatrudnienia. Minimalna stawka to 19 zł
  Miesięcznie na ochronę fizyczną wydajesz:0.00
  Field is required!
  W 4 lata na ochronę fizyczną wydasz:0.00
  Field is required!
  Miesięcznie zaoszczędzisz:0.00
  Field is required!
  W 4 lata na ochronie zaoszczędzisz:0.00
  Field is required!